tělesná výchova – od PO 14.9.

Připomínám, že žáci mají mít dvoje obutí (do tělocvičny sálovky či tenisky se světlou podrážkou a sportovní boty na ven), cvičební úbor (kraťasy, tričko, mikinu)  a švihadlo v látkovém pytlíku. Ten si v den, kdy je na rozvrhu TV, přinesou zespodu ze šatní skříňky do třídy, kde se převlékají, a po skončení vyučování si pytlík se cvičením zase odnáší do šatní skříňky. V podzimním období budeme chodit cvičit ven na hřiště, tělocvičnu využijeme pouze v nepříznivém počasí.

V 1. pololetí probíhá povinný plavecký výcvik (září – leden) vždy každou středu 4. a 5. vyuč. hodinu. V igelitové tašce s sebou děti na plavání nosí plavky, ručník, mýdlo, popř. pantofle. Koupací čepice není nezbytná, nicméně doporučujeme ji dívkám. Dívky mají spletené vlasy nebo culík. Chlapci nemají mít kraťasové plavky a dívky dlouhé náušnice.

Nepravidelně probíhá také bruslení, jak jsme zvyklí. Letos se však lekce hradí ze ŠOP, žákovi se strhává 30,-Kč za lekci. S sebou si děti v batohu nebo sportovní tašce nosí brusle, helmu, rukavice, sportovní oblečení a náhradní oblečení (tričko, ponožky). Zatím půjdeme bruslit ve ČT 8.10. a ve ČT 5.11. Uvítám pomocníky na obouvání a vyzouvání bruslí.

Omluvenky z TV s uvedeným důvodem zapisujte do Žákovské knížky.