domácí škola – ST 8.4.

Druháci školáci,

dnes je Škaredá středa – dříve se smýčily světnice a v chalupách se vymetala kamna, všude bylo čisto. I u Vás je jistě uklizeno a  vyzdobeno a všichni se těšíme na Velikonoce! Vy se těšte také, ve čtvrtek a v pátek jsou velikonoční prázdniny (a k tomu ještě Velikonoční pondělí) a vy ode mě v tyto dny žádné úkoly nedostanete! A to není apríl! To je pravda!

V matematice si procvičte porovnávání, sčítání a odčítání do 100. Uvědomte si, co to znamená, když číslo zmenším nebo zvětším 5krát. Cvičení 1, 2, 3, 4 a 6 jsou v učebnici na s. 8.

V rámci českého jazyka Vás čeká přepis velikonočních říkanek v písance. Kluci napíší s. 22, holky zase s. 23. Kdo chce, může napsat dobrovolně obě strany. Přečtěte si kraťounký článek pomlázka v čítance na s. 95. Nezapomeňte mít zítra na Zelený čtvrtek nějakou zelenou bylinku nebo zeleninu v jídle.

Pokud budete mít chuť uspořádejte si ve volných dnech místo TV venku “běh o velikonočního zajíce” – rodiče někde položí čokoládového zajíčka, pak Vám řeknou, kterým směrem, a vy vyběhnete, zajíčka musíte najít a přinést, rodiče Vám změří čas. Pak je váš! V domácích podmínkách by tato hra mohla být “schovávaná” – pozor! hledá se zajíc! Je to na Vás!

Užijte si velikonoční volno a toho, že nic nemusíte! Oslavte si pěkně svátky jara!

Když mi pošlete fotky – kluci s pomlázkou, holky s kraslicemi nebo i jiné velikonoční – budu ráda.