škola doma ČT 12.3.

Milé děti, zdravím Vás domů.

V českém jazyce zdůvodňujte psaní párových souhlásek ve dvojici T-D a ve dvojici Ť-Ď v pracovním sešitě na s. 7.

V geometrii si zopakujte, co víte o trojúhelníku v učebnici M s. 21 cv. 1 (trojúhelník KLM) a na poslední stránce, na obálce učebnice zelené okénko, trojúhelník pojmenujte RST. Spočítejte na papír příklady na písemné sčítání (vytiskněte nebo příklady přepište).

písemné sčítání

V prvouce si přečtěte v učebnici na s. 46 o jaru a proveďte zápis do sešitu – napište datum a nadpis JARO, vypište 3 jarní měsíce a na zbytek stránky nakreslete jarní obrázek. Naučte se poznávat jarní kytičky na fotkách a obrázcích.

Pěkné zápisy v sešitě nebo jiné foto z domácí školy mi můžete poslat. 🙂 604 300 768

Vzkaz od paní učitelky z  AJ: platí pro obě skupiny  (čtvrtek 12. 3. a úterý 17. 3.)

pracovní sešit, str. 36, druhé cvičení READ AND MATCH.

pracovní sešit, str. 36, poslední cvičení READ AND COLOUR.

učebnice, str. 41, vypiš do sešitu 6 slovíček a přelož.

nakresli na papír dům, nadepiš MY HOUSE a napiš těchto 6 místností.

Anička vzkazuje, že si máte každý den zazpívat pro dobrou náladu.