péče u zuby – PO 13.1.

V pondělí 13.1. navštíví třídu zubní hygienistka a má pro děti připravený program o zdravých zoubcích a zubní hygieně. Je potřeba, aby si děti přinesly vlastní zubní kartáček  v igelitovém pytlíku (může být ten, který ráno použijí, nemusíte jim na to extra kupovat nový). Všechny hodiny budou dle rozvrhu, program bude místo TV.

Do třídy přišly dokonce zubní hygienistky dvě! S dětmi vedly rozhovor o zubech, dětem pokládaly otázky a chtěly, aby samy odpovídaly a ukázaly, co již vědí anebo aby na odpověď s nápovědou přišly samy. Ptaly se, kolik zubů mají děti, kolik dospělí? jak se pojmenovávají zuby, v čeho se zub skládá? co je chrup, čelist, dáseň? co zubům škodí, jak vzniká kaz? jak často si zuby čistíme a chodíme k zubaři? překvapilo mě, že děti hodně věděly, některé byly opravdu aktivní. Potom si společně povídaly o správném čistění zubů, názorně si s vlastním kartáčkem vyzkoušely, jak na to. Zubní hygienistka předváděla na velkém umělém chrupu pohyby kartáčkem, představila nám sólo kartáček i mezizubní kartáčky. Děti Vám jistě předvedly, že kartáček se drží “jako pastelka” ( pro mě novinka). Nikdo si kartáček nezapomněl!