Máme rádi zvířata – PO 11.11.

V pondělí 11.listopadu navštívíme ekologické centrum a statek Toulcův dvůr. Program bude tentokrát probíhat uvnitř v zookoutku, bude o péči o domácí mazlíčky, chovatelských potřebách zvířat.

Cena je 90,-Kč, bude hrazeno ze ŠOP. Děti, které nemají dostatek finančních prostředků (na Toulcův dvůr a výlet), budou mít s sebou aktovku a budou se vyučovat ve 2.B.

Do Toulcova dvora s sebou v batůžku svačinu a pití, penál. Sraz je ráno ve třídě, návrat do 12.35h.

S lektorkou Janou jsme se seznámili s příběhem o ježečkovi, kterého našly děti venku a chtěly si ho vzít jako mazlíčka domů. Zkoumali jsme různá prostředí (lidské obydlí se zahradou, statek, volnou přírodu) – sestavili jsme jejich obrázky – a rozhodovali, kterým živočichům by v nich bylo dobře – rozmisťovali jsme fotografie zvířat. Pak jsme si povídali, která zvířata jsou vhodná k chování doma. Domácí mazlíčky jsme si mohli prohlédnout, králíka Sněženku a užovku Plížila jsme si mohli také pohladit. Mimo ně v zookoutku byli dvě rodinky křečků, dvě maminky morčat,  které čekají mládaťa, pískomilové, osmáci, strašilky, oblovky a švábi. Přemýšleli jsme, které chovatelské potřeby jsou vhodné pro rybičky, andulky, hady a králíčky. Paní lektorka chválila děti, že se chovali tiše a ke zvířatům hezky. “Až na výjimky”, dodávám já. 🙂

Comments are closed.