Run and help – ÚT 18.6.

V úterý 18. června se 1. vyučovací hodinu  koná na školním sportoviště charitativní běh “Run a help”, do kterého se dobrovolně zapojí také žáci naší třídy. Jejich úkolem je sehnat si nějakého sponzora – rodiče, někoho z rodiny či  známých, který jim za každé uběhnuté kolečko věnuje nějakou částku (např. 5,-Kč, 10,-Kč, 20,-Kč, 50,-Kč za kolo). Podle počtu uběhnutých kol potom sponzor dítěti věnuje částku, která poputuje jako příspěvek na dobrou věc. Běhá se jednu vyučovací hodinu, ze zkušenosti děti uběhnou zhruba 10 kol.

Naše třída přispěje nadaci La Vida Loca do projektu “Život v kufříku”. Vybraná částka bude použita na vybavení kufříků, které dostávají narozené děti bez rodičů. Dostanou v něm nejpotřebnější věci – lahvičku, dudlík, hračku, pletené oblečky, které zhotovují seniorky v domově důchodců, album a památníček, do kterého jim sestřičky v porodnici zapíší důležité údaje. Máme radost, že kufřík zdobí obrázky dětí naší školy. S nadací spolupracujeme již 4. rok.

Dnes jsme vytrvale kroužili na fotbalovém hřišti za školou. Jakmile pan učitel Halko pískl začátek, vyběhli jsme vstříc svým kolečkům. Někdo počítal poctivě, jiný si přidával, ale na tom nezáleželo. Mohli jsme se občerstvit, chvíli odpočinout nebo jen jít. Hlavní bylo, že jsme běhali pro dobrou věc a každé dítě si také zkusilo bojovat samo se sebou a s vůlí vydržet. Všechny děti byly skvělé, mají velkou pochvalu za výdrž! Děkujeme sponzorům, dvěma tatínkům a třem maminkám, kteří nás přišli podpořit. Věřím, že i ti ostatní na nás v práci mysleli.

 

Comments are closed.