čtenářské křeslo

Do konce školního roku nabízíme v naší třídě čtenářské křeslo dospělákům – rodičů, prarodičů, tetám, známým, starším sourozencům a přátelům školy. Kdo by nám chtěl přijít představit svoji oblíbenou knížku z dětství, je vítán (viz info na čtenářské slavnosti). Napište mi na osobní email, domluvíme si kdy.

Povíte nám, proč jste si ji vybrali, proč je Vaše oblíbená, o čem knížka je, jak se k Vám dostala,  kdo a kdy v ní četl a ukážete pár ilustrací nebo v ní kousek přečtete. My Vás na oplátku pochválíme a možná budeme mít na Vás i dotaz. Úplně stejně tak, jak to děláme v hodinách my. Nebojte se, pojďte do toho! Podporovat čtenářství stojí za to!

Děkujeme odvážné mamince, která nám přišla představit svoji oblíbenou knížku z dětství “Pohádky” od Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena s obrázky Josefa Lady. O knize v novém vydání hezky vyprávěla, ukázala nám ilustrace a přečetla nám starou češtinou téměř celou pohádku Sedmero krkavců.  Děkujeme.