ŠvP 7. den – ČT 16.5.

Hned ráno jsme spočítali, že ještě dva dny… Na rozcvičku vyrazilo pouze 5 “statečných” chlapců a paní učitelka. Za běhání a rozcvičku byli náležitě odměněni. Po snídani jsme si ve školním programu připomněli písmenka – číst a psát a promrskali abecedu a jednu básničku. Plnili jsme “bobříka malování” – namalovali jsme skřítka nebo postavičku z pohádkové chalupy. Jsou povedené a máme je založené ve svých denících. Ve skupinách jsme přiřazovali věty k pohádkových postavám a někteří stihli i vybarvovánku. Seznámili jsme se s významem a obsahem krabičky poslední záchrany, psali jsme všech 10 věcí, které v ní byli ukryté. Všechny tři týmy nakonec získali “bobříka KPZ”. Přestávku jsme strávili opět v herně. Při hraní nás paní učitelka vyrušila a každý muset kousek číst. Zdá se mi, že některé děti to úplně zapomněly! A to nás brzy čeká čtenářská slavnost! Budeme muset trénovat, ať nemáme ostudu.

Po rybičce bez kostí a bramborách se salátem k obědu jsme hned nedočkavě vyrazili na cestu areálem ulovit “pátracího bobříka”. Podle mapy jsme hledali poklad. V zakresleném plánu jsme museli určovat směr, kudy jít, a hledat uschované úkoly. Po splnění všech osmi jsme opravdu našli – krabici s lízátky a čokoládovými penězi. Pak následoval polední klid, tentokrát přiletěly poštovní holubičky. Paní vychovatelka zapletla copánky a vydala svačinku. V učebně jsme si zkompletovali deníčky, rozdali poslední odznaky za získané bobříky a sbalili učení. Vyhodnotili jsme celotýdenního “bobříka dobrých skutků”, za něj nás čekali čokoládky Kámoši.

V kruhu jsme si povídali, co se nám ve škole v přírodě líbilo a nelíbilo, co by se mohlo změnit. Pak již následovalo vyhodnocování úklidu, sčítaly se body v pořádku a rozdělovaly odměny. Na to, že jsem teprve prvňáci, jsme se o své pokojíčky a domečky starali moc hezky (až na výjimky, o kterých víme, naštěstí v rámci “bobříka dobrých skutků” to dopadlo všude velmi dobře). Pak jsme udělovali diplomy za absolvování školy v přírodě, rozdávali knížky a časopisy a každý si ještě mohl vybrat dárek v tombole. Všechny, kteří přežili ve zdraví a bez sebemenší újmy, ocenila i paní zdravotnice drobnou sladkou odměnou. K večeři jsme slupli rizoto se sýrem a nyní “zdatně” balíme. Zdravíme Vás do Prahy, nachystejte teplé peřiny a přísun vitamínů, ať se v pondělí ve škole sejdeme.