ŠvP 3.den – NE 12.5.

Děti ještě spí a já Vás zdravím  za romantického bubnování kapek deště do skleněné střechy hlavní budovy. Čeká nás rozcvička, pokud pršet přestane, po snídani Vám napíšeme pozdrav a oslavíme jedny narozeniny. Snad taky ulovíme nějaké další bobříky. Taky zkusíme zvládnout “bobříka dobrých skutků”. Pokud počasí dovolí, dnes budou zdolání zejména “bobříci mrštnosti, hbitosti a míření” a v přírodě si uděláme přírodní mandalu, zahrajeme přírodní domino, postavíme věže z kamenů a vytvoříme svoje jméno. Těšíme se na pěkné počasí a příjemný den.

Nenaplnilo se nic z našich očekávání. Ve škole jsme plnili dobrodružné školní bobříky ze slov a čísel, byl vyhlášen “bobřík pozdravů”. Přestávka byla hravá. Oslava proběhla bouřlivě, Mareček rozdával bonbony  a dostal hobla. K obědu bylo čevapčiči a brambory. V poledním klidu jsme plnili “bobříka záchrany”, seznámili jsme se s nebezpečnými situacemi, vyprávěli jsme, co předcházelo a jak by příště šlo situaci zlepšit. Dozvěděla jsem se spoustu úrazu, které děti již prodělaly. V kroužku jsme si povídali o vyhlášení “bobříka dobrých skutků.”

Díky špatnému počasí jsme s Aničkou naplnili alespoň část pohybových bobříků – trénovali jsme školní tanec a jiné hudebně pohybové hry. V holínkách jsme vyrazili alespoň na krátkou procházku k poštovní schránce. Pak bylo velké sprchování – namáčečka, mydlinovačka, oplachovačka a sušička. V pyžamkách do postýlek jsme ulehli v poklidu a usnuli zaslouženým spánkem.