ŠvP 2.den – SO 11.5.

Probudili jsme se do pěkného dne, před budíčkem bylo vzhůru pouze jedno ranní ptáče. Za zpěvu ptáčku z okolí (poznala jsem jen hrdličku a přelet vrány :-)) jsme vyrazili na rozcvičku, kterou vedl Filípek a potom jsme ustýlali a uklízeli. Pořádek udržujeme vcelku pěkně, jde nám přece o body! Po snídani nás čekaly úkoly z Lesní školy a úspěch měla i přestávka v herně při hraní s kostkami, na balančních podložkách a u stolních fotbálků. Pak jsme jako průzkumníci divočiny lovili “bobříka barev”. Sice v holínkách, ale zato s vervou jsme sbírali rozmanité přírodniny všelijakých barev a lepili na kolečko z břízy, aby nám vznikl dřevěný obrázek. Až na jednoho, jsme bobříka získali všichni. K obědu jsme si dali maso, špenát a knedlíky. V poledním klidu jsme odpočívali v pokojíčcích a přiletěli k nám “poštovní holoubci” s pozdravy z Prahy od Vás.

Odpoledne jsme vyrazili do vsi do muzea řeky Otavy a voroplavby. Prohlédli jsme si vory, úlovky rybářů a některá stará řemesla. Utratili první penízky a snědli svačinku. Pak jsme šlapali na konec vsi do hospodářství, kde jsme si prohlédli domácí zvířata a zopakovali si zvířecí rodiny. Viděli jsme stádo krav, koníky s hříbětem, kozla Fandu, ovečky, slepice, holuby a dokonce andulku, která zřejmě někomu uletěla. Cestou nás pozdravilo několik psů a tři kočky. Občas jsme vytáhli pláštěnku. Před večeří jsme ještě v učebně dokončili zvířátkový úkol, dali si “souboj mozků” a na deníček umístili první nasbírané bobříky. Zatím jich není mnoho kvůli mokru.

K večeři byly zapečené těstoviny se salátem a mnoho z nás si přidávalo. Pak už jsme se nemohli dočkat přivítací, balónkové diskotéky. Užili jsme si ji, zařádili, někteří měli málo a nechtěli skončit. “Bobříka tancování” ovšem už máme v kapse. Po sprchování jsme si nachystali hromádky čistého prádla, ulehli do postýlek a usnuli zaslouženým spánkem. Kromě věčného štěbetání (umět se zklidnit a poslouchat důležité musíme zlepšit) jsme hodní.

Comments are closed.