peníze ve škole

Vážení rodiče,

v poslední době se nám ve škole rozšířilo nošení peněz do školy za účelem toho, aby si děti kupovaly v automatech pití a sušenky. Věřte, že je mnohem zdravější, když mají svačinu a pití od Vás z domova. Ve školní jídelně si svačinu mohou koupit před vyučováním a o velké přestávce. Každý týden mají možnost si o velké přestávce vyzvednout i ovoce a mléko zdarma.

Nemůžu Vám nařizovat, jak a co máte v tomto směru dělat. Nicméně bych Vás ráda poprosila, zda by bylo možné, abyste je poučili o nakládání s penězi (někdo je nosí jen tak po kapsách, nemá ani peněženku, někomu se již ztratily, chlubí se, kdo kolik má, podle mě je otázka času, kdy někdo někomu něco vezme) anebo v nejlepším případě jim je vůbec nedávali. Děkuji za spolupráci.