Geometrie

Vážení rodiče,

dnes jsme psali plánovaný test z geometrie. Děti měly celý víkend a většina i pondělí na to, aby se mohly na test připravit, ze zpráv se na to ale z celé třídy podívaly pouze tři děti, známky byly opravdu velmi špatné a osm dětí ze třídy nemělo ani malé pravítko. Proto se teď na geometrii více zaměříme, budeme ji mít dvakrát týdně, tradičně v úterý a nyní i ve čtvrtek.

Prosím, dohlédněte na stav pomůcek, aby děti měly pravítka a tužky vhodné k rýsování (tedy ne příliš tlusté nebo měkké). Ideální je na rýsování mikrotužka a tvrdší tuhy. Kružítko nyní třeba nebude. Geometrii budeme mít takto minimálně do konce listopadu, kdy si napíšeme další opakovací test a podle toho posoudíme, jestli můžeme mít geometrii jako dřív jednou týdně. Správné rýsování je úzce spjaté s grafomotorikou, kterou má mnoho dětí oslabenou, proto prosím tento problém nepodceňujte.

Děkuji za spolupráci a přeji příjemný den.