bruslení – PO 8.10.

V pondělí 8. října nás čeká první lekce bruslení. S dětmi budu bruslit já a pan trenér. S sebou: brusle, helma, rukavice, sportovní oblečení (sportovní kalhoty/šusťáky, tričko s dlouhým rukávem, sportovní bunda), čepice, náhradní tričko, náhradní ponožky. Věci na bruslení si děti nechají v šatní skříňce nebo ve společné šatně (když se jim do skříňky nevejdou), hokejisti mají výstroj na zimním stadionu. Sraz je nahoře ve třídě s aktovkou s učením na MA a ČJ. Odcházíme v 8.15h, bruslíme od 8.45h do 9.30h. Pak se vracíme zpět do školy do výuky. Pokud někdo z nějakého důvodu nebruslí, sedí na střídačce a je potřeba, aby byl teple oblečen.

Uvítám pomoc rodičů se zavazováním bruslí. Pomocníky čekáme v 8.15h u školy nebo v 8.30h u zimního stadionu. Už teď děkuji!

Děkujeme všem rodičům a prarodičům za pomoc s přezouváním!

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první lekci, musím děti pochválit za snahu a vytrvání. Kdo už na bruslích jezdí, zdolával překážkovou dráhu. Ten, kdo si není jistý, nebo stál na na bruslích poprvé, trénoval s hrazdičkou postoj a  rovnováhu, odraz “koloběžkou” a skluz. Přesto, že o pády nebyla nouze, děti se nevzdávaly. Věřím, že příště budou zase o trochu jistější. Pomohlo by jim, kdybyste je mohli vzít na veřejné bruslení např. na Hassu nebo na Kobru, později také do Gutovky.