Ovoce do škol, Mléko do škol

V rámci projektu “Zdravá škola” dostávají naše děti  mlíčko a ve spolupráci s firmou Bovys ovoce . Děti si je mohou vyzvedávat od PO do ST o velké přestávce ve školní jídelně,. Pro každého je připraven jeden kus, nabídka je dobrovolná.

Školní jídelna nabízí také před vyučováním a o velké přestávce prodej zdravých svačinek. V 1. a 3. patře se nachází prodejní automaty, kde jsou nabízené produkty pravidelně doplňovány a kontrolovány s ohledem na “pamlskovou” vyhlášku. Přesto zvažte, zda děti vybavíte potřebnými korunami nebo spíše domácím svačinkou.

V prostoru u ředitelny, na patře školní družin, je umístěn košíček “potravinová banka”, kam mohou děti umístit nepotřebné jídlo (zabalené, nenakousané), které nechtějí jíst, ale třeba by potěšilo někoho jiného. Také si tam mohou samozřejmě cokoli vzít, mohou tuto službz využít např. v době, kdy jsou dlouho v družině.